titulní obrázek

Pro autory her

Sbírka materiálů pro autory deskových her.

V nejbližší době sem přibydou základní rady pro ty, kdo chtějí vydat hru a informace o Soutěži autorů.

Jak hru přihlásit do soutěže autorů

Po odeslání přihlášky se registrujte na některé setkání. Tam přivezete prototyp hry a odprezentujete ho. Na místě okamžitě dostanete zpětnou vazbu a informace o dalším postupu. Prototyp může být velmi improvizovaný, ale hra musí být hratelná. Grafické zpracování prototypu není hodnotícím kritériem pro výběr vítězné hry soutěže.

Formulář přihlášky naleznete zde: OpenDocument (odt), Adobe (pdf) či Microsoft (doc).

Databáze prototypů her

Databáze prototypů deskových her si klade za cíl vytvořit přehled českých a slovenských autorů, kteří vymýšlejí své vlastní originální deskové hry a chtějí je vydat nebo se o ně podělit. Sekci připravujeme ve spolupráci s Lucií Puchnerovou, ale kdokoli by chtěl pomoci je vítán.

Proč se přidat do databáze?

Vaše hra se dostane do povědomí hráčů deskových her mnohem rychleji než kdekoli jinde. Každý se může na váš projekt podívat, a když ho zaujme, může vás oslovit a domluvit se s vámi osobně na testování či jiné spolupráci. Díky recenzím a hodnocením, které sem na stránky mohou autoři ke svým hrám posílat od svých testerů, se každý návštěvník velmi rychle zorientuje, která hra je nejúspěšnější a který autor opravdu na své hře pracuje.

vstoupit do databáze prototypů